Wspólne Zabawy Dużych i Małych 09-11.2014

WSPÓLNE ZABAWY DUŻYCH I MAŁYCH”

 

Dobra zabawa, niezapomniane chwile, nowe doświadczenia i przyjaźnie – tak wspominają październik i listopad, dzieci i młodzież w wieku 4-12 lat, z Karśnic, Nowego Białcza, Brońska, Starego Białcza i Księginek , dzięki realizacji projektu pt. „Wspólne zabawy dużych i małych”.

W ramach projektu odbyły się przez trzy kolejne soboty zajęcia dla uczestników:

  • 11 października na Sali w Karśnicach, uczestnicy przygotowali dla siebie wizytówki, tańczyli z własnoręcznie przygotowanymi kolorowymi kwiatami oraz bawili się przy grach i zabawach integracyjnych opartych na metodzie Klanza.

  • 18 października na Sali w Brońsku, głównym tematem były zajęcia plastyczne. Dzieci i młodzież przygotowali maski kozy, z którymi potem bawili się i tańczyli, poznali różne techniki plastyczne: wykonywali obrazy kredkami pastelami, jesienne plakaty z liści oraz deszczowe obrazy, które wykonali za pomocą kalki i żelazka.

  • 25 października na Sali w Brońsku – zajęcia sportowo-rekreacyjne, dzieci rywalizowały ze sobą w 4 drużynach, były m.in. bieg ze skakanką, jazda na talerzu, slalom z piłką, most i tunel dla piłki itp.

26 października na Sali w Karśnicach odbył się festyn pt. „Święto pieczonego ziemniaka”. Zorganizowano ziemniaczane konkurencje, takie jak: dziki odkopują ziemniaki, sadzenie ziemniaków, najdłuższa obierka, transporter ziemniaków, ziemniaczane cudaki – kartoflaki, slalom z ziemniakami. Dla dzieci i młodzieży były słodycze i drobne upominki, natomiast dorośli miło spędzili niedzielne popołudnie przy kawie i słodkim, przygotowanym przez Mamy uczestników projektu oraz Panie z KGW. Było również ognisko, na którym pieczono kiełbaski i ziemniaki.

W ramach projektu 8 listopada dzieci wyjechały również na wycieczkę do Leszna do Sali zabaw oraz do kina na film „Bella i Sebastian”.

Projekt był dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu pt.”Wielkopolska Wiara” ogłoszonego przez Centrum PISOP w Lesznie.