Wakacje na sportowo 08.07.2012

Do udanych zaliczają niedzielne popołudnie uczestnicy festynu „WAKACJE NA SPORTOWO”, który odbył się 8 lipca 2012 roku na boisku sportowym między Karśnicami a Nowym Białczem . Organizatorzy Kółko Rolnicze w Nowym Białczu oraz sołectwa wsi Karśnice, Nowy Białcz, Stary Białcz, Księginki, Brońsko przygotowali dla wszystkich przybyłych szereg atrakcji.

Dla dzieci zorganizowano gry i zabawy, wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, artykuły szkolne oraz słodycze.

Wspaniałą atrakcją był pokaz tresury psów prowadzony przez trenera Pana Dariusza Wolarczka z Racotu. Z zaciekawieniem oglądano reakcje psów na komendy stop, waruj, zostań… Po pokazie dzieci pytały trenera o tajniki tresury, pielęgnację, opiekę psów oraz mogły pobawić się z zwierzętami.

W między czasie można było pojeździć bryczkami konnymi oraz skorzystać z innych atrakcji, między innymi z dmuchanej zjeżdżalni. Dzieci otrzymały lody oraz kiełbaski z grilla.

Odbyły się turnieje w piłkę nożną w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież i dorośli. W kategorii młodzieżowej drużyna z Karśnic pokonała drużynę, w której skład wchodziła młodzież z pozostałych wsi, natomiast w kategorii dorośli faworytem od początku była drużyna ze Starego Białcza, drugie miejsce zajęła drużyna Karśnic, a trzecie Księginek. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Ponadto odbył się towarzyski turniej w piłkę światową.

Impreza była współfinansowana ze środków Powiatu Kościańskiego w ramach Programu Wakacje na Sportowo oraz Urzędu Miejskiego Śmigla. Współorganizatorem festynu było Centrum Kultury w Śmiglu.