Turniej gier podwórkowych 20.08.2016

Zakończyła się realizacja projektu "Alternatywa dla komputera" w ramach którego mieszkańcy 6 wsi gminy Śmigiel - Nowego Białcza, Starego Białcza, Karśnic, Księginek, Brońska i Skoraczewa - zbudowali dla dzieci i młodzieży plac z planszami gier podwórkowych, odbył się rajd rowerowy oraz turniej gier podwórkowych.

W ramach projektu został sfinansowany zakup kostki, a mieszkańcy w czynie społecznym zbudowali plac z planszami gier podwórkowych. Powstał min. pajac, klasy, warcaby, kółko-krzyżyk, wąż, schody.

W sobotę 9 lipca dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami wybrali się na rajd rowerowy do gospodarstwa agroturystycznego U Kowola w Kluczewie. Tam na uczestników czekało wiele atrakcji: słodka niespodzianka, zwiedzanie 100-letniej chaty urządzonej w staropolskim stylu, pokaz przędzenia wełny, wyrabianie masła, sera, kucie ,,podkowy szczęścia", pokaz prasowania żelazkiem ,,z duszą'', dojenie krowy, przejażdżka bryczką po malowniczych okolicach, wejście na wieżę widokową w Siekowie, ognisko z pieczeniem kiełbasy

Turniejem gier podwórkowych, który odbył się 20 sierpnia na boisku sportowym pomiędzy Karśnicami a Nowym Białczem zakończyła się realizacja projektu pt.”Alternatywa dla komputera”. Na uczestników festynu oprócz turnieju gier czekało wiele atrakcji: malowanie twarzy, malowanie kredą na płycie, malowanie na folii, gry i zabawy prowadzone przez Centrum Kultury w Śmiglu oraz turniej strzelecki zorganizowany przez LOK Kotusz. Podczas festynu Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak oraz radna Anna Jaworska podziękowały wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w budowę placu gier wręczając gadżety gminy Śmigiel.

Projekt był realizowany przez grupę nieformalną o nazwie Alternatywa dla komputera pod Patronatem Stowarzyszenia "Partnerstwo Lokalne w Śmiglu" w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2016 dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.