Sportowe wakacje 18-22.07.2015

Pięć pełnych wrażeń dni od 18 do 22 lipca spędziły dzieci z 5 sołectw gminy Śmigiel: Karśnic, Nowego Białcza, Starego Białcza, Księginek oraz Brońska.

Cykl imprez w ramach Sportowych Wakacji rozpoczął się w sobotę 18 lipca wyjazdem do parku rekreacyjnego Klubu Nenuar w Kościanie. Dzieci aktywnie spędziły czas podczas poszukiwania skarbu, którym była skrzynia pełna cukierków oraz z dyplomami Poszukiwaczy Skarbów. Przeprawa tratwą była dla uczestników nie lada przeżyciem i jeszcze kilka dni później dzieci wspominały, że płynęły łodzią piracką.

Kolejnego dnia w niedzielę odbył się festyn rekreacyjno-sportowy na boisku sportowym. Pomimo, że na sam początek imprezy pogoda splotła organizatorom figla program udało się w pełni zrealizować. Już po burzy Aldona i Violetta Michalskie z Karśnic wraz z kolegami z drużyny zaprezentowały pokaz taekwoondo, a Panie z Centrum Kultury przeprowadziły konkursy i zabawy z nagrodami. Nie obyło się bez tradycyjnego przeciągania liny, Panie bezapelacyjnie pokonały Panów.

Trzeci dzień sportowych zmagań był skierowany dla piłkarzy, którzy rozegrali mecz piłkarski. Dla każdej z drużyn były nagrody w postaci piłek.

Wtorek był również pełen wrażeń, dzieci i młodzież wyruszyli z boiska sportowego na rajd rowerowy do Kotusza. Pierwszy przystanek odbył się w Leśniczówce Bernarda Pawlisiaka w Prętkowicach, gdzie odbyła się krótka pogawędka edukacyjno-krajoznawcza. Następnie trasą leśną rowerzyści wyruszyli w dalszą podróż. W Kotuszu na uczestników czekały kiełbaski z grilla,a w LOK-u odbył się turniej strzelecki.

Ostatni dzień również był pełen sportu i zabawy. Dzieci rozegrały zawody sportowe podczas których propagowany był zdrowy styl życia i zabawa. Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali drobne upominki, a przez wszystkie dni był przygotowany poczęstunek.

Organizatorami imprez byli: Kółko Rolnicze w Nowym Białczu oraz sołtysi Nowego Białcza, Karśnic, Starego Białcza, Księginek oraz Brońska. Współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Kościanie w ramach programu „Wakacje na sportowo”. Imprezę wsparła również finansowo Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu.