Rajd rowerowy do gospodarstwa agroturystycznego "U Kowola" w Kluczewie

W sobotę 9 lipca dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami z 6 wsi gminy Śmigiel – Nowego Białcza, Starego Białcza, Karśnic, Księginek, Brońska i Skoraczewa wybrała się na rajd rowerowy do gospodarstwa agroturystycznego U Kowola w Kluczewie.

W Kluczewie na uczestników czekało wiele atrakcji: słodka niespodzianka, zwiedzanie 100-letniej chaty urządzonej w staropolskim stylu, pokaz przędzenia wełny, wyrabianie masła, sera, kucie ,,podkowy szczęścia", pokaz prasowania żelazkiem ,,z duszą'', dojenie krowy, przejażdżka bryczką po malowniczych okolicach, wejście na wieżę widokową w Siekowie, ognisko z pieczeniem kiełbasy.

Organizatorzy dziękują Państwu Marioli i Krzysztofowi Pieśniak za wspaniałą gościnę i niezapomniane wrażenia oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za kamizelki odblaskowe.

Wyjazd na rajd jest częścią projektu "Alternatywa dla komputera" w ramach którego mieszkańcy 6 wsi zbudowali dla dzieci i młodzieży plac z planszami gier podwórkowych oraz odbędzie się turniej gier podwórkowych.

Projekt jest realizowany przez grupę nieformalną pod Patronatem Stowarzyszenia "Partnerstwo Lokalne w Śmiglu" w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2016 dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.