Mini Turniej Wsi 24.08.2013

W sobotę 24 sierpnia na boisku sportowym wspólnie bawili się mieszkańcy Brońska, Karśnic, Księginek, Nowego Białcza i Starego Białcza.

Organizatorzy zagwarantowali uczestnikom imprezy wiele atrakcji. Głównym punktem był Mini Turniej Wsi, w ramach którego mieszkańcy zmagali się w 6 konkurencjach - strzały na małą bramkę, strzały piłką tenisową do hula-hop, slalom z piłką między nogami, przelewanie wody kubeczkiem z miski do butelki, zaprzęg konny, strzelanie z wiatrówki.

W efekcie końcowym I miejsce tradycyjnie wywalczyła drużyna Karśnic, II – Nowego Białcz III – ex aequoKsięginek i Starego Białcza V – Brońska. Drużyny za uczestnictwo w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, które w imieniu mieszkańców odebrali sołtysi.

Ponadto odbył się turniej strzelecki, który poprowadzili Panowie z Ligi Obrony Kraju gminy Kamieniec. Triumfatorem była 5-latka, która nie miała sobie równych. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Został również rozegrany turniej piłkarski. Zwycięzcą była drużyna z Karśnic. Młodzież z każdej wsi w nagrodę za propagowanie sportu i dobrej zabawy otrzymała piłki.

W między czasie odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Wszystkie dzieci za udział w konkurencjach otrzymały drobne upominki i artykuły szkolne. Dzieci mogły również skorzystać z przejażdżek na bryczkach oraz dmuchanego zamku.

Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa dożynkowa.

Gośćmi imprezy byli: Wiktor Snela – Burmistrz Śmigla, Wiesława Poleszak-Kraczewska – Zastępca Burmistrza Śmigla, Feliks Banasik – Kierownik ZGKiM w Śmiglu.

Organizatorami imprezy byli Ochotnicza Straż Pożarna w Karśnicach oraz sołectwa wsi Karśnice, Nowy Białcz, Księginki, Brońsko, Stary Białcz. Impreza była współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Kościanie, Urząd Miejski Śmigla, Kółka Rolnicze z Karśnic, Brońska i Nowego Białcza.