Dla nas liczy się sport i dobra zabawa 19.08.2012

Dla Nas liczy się sport i dobra zabawa„– pod tym mottem bawili się w niedzielę 19 sierpnia mieszkańcy Brońska, Karśnic, Księginek, Nowego Białcza i Starego Białcza, na boisku sportowym w Karśnicach.

Imprezę o godzinie 14-stej otwarli radny Jan Pietrzak oraz sołtys Nowego Białcza – Anna Jaworska, witając zaproszonych gości: Wiesławę Poleszak-Kraczewska – Zastępcę Burmistrza Śmigla, Romana Schiller –Wicerzewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla, Krzysztofa Walachowskiego – Radnego Powiatu Kościańskiego.

Głównym punktem imprezy był Mini Turniej Wsi, w ramach którego mieszkańcy zmagali się w ośmiu konkurencjach. Były m.in. strzały na małą bramkę przez ławeczkę, rzuty hula-hop na palik, rzuty podkową do wiadra, tor przeszkód, przeciąganie liny, przelewanie wody kubeczkiem z miski do wiadra. Sołtysi pokazali swoje umiejętności w rzutach lotkami do tarczy. Największą atrakcją była konkurencja niespodzianka tzw. „zaprzęg konny”, w której sołtysi byli woźnicami, natomiast czterech mieszkańców tworzyło zaprzęg konny.

W efekcie końcowym I miejsce wywalczyła drużyna Karśnic, II – Starego Białcza, III – Brońska, IV – Księginek, V – Nowego Białcza. Drużyny za uczestnictwo w turnieju otrzymały tylko pamiątkowe dyplomy, gdyż celem turnieju było propagowanie sportu oraz dobra zabawa, a nie zacięta rywalizacja o nagrody.

W między czasie odbywały się gry i zabawy dla dzieci. Wszystkie dzieci za udział w konkurencjach otrzymały drobne upominki i artykuły szkolne oraz lody. Dzieci mogły również skorzystać z przejażdżek na bryczkach, dmuchanego zamku i basenu z kulkami.

Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa dożynkowa przy muzyce zespołu „Format”.

Organizatorami imprezy byli Ochotnicza Straż Pożarna w Karśnicach oraz sołectwa wsi Karśnice, Nowy Białcz, Księginki, Brońsko, Stary Białcz. Impreza była współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Kościanie, Urząd Miejski Śmigla, Kółka Rolnicze z Brońska i Nowego Białcza oraz Bank Spółdzielczy w Śmiglu.